Binance Referans Kodu

Sign up bonus JV65MHVQ

Our rating

Claim Now

Binance Referans Kodu

Casino Info
 • Website
 • Established
 • License
 • Min Deposit
 • Max Deposit

Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biri olan Binance’ta birçok farklı özellik bulunuyor. Bu özelliklerden bir tanesi ise referans kodu. Parasal işlemler yapmaya olanak sağlayan çoğu sitede bulunan bu özellik, Binance’te de sıklıkla kullanılıyor. Binance referans kodu ekleme işlemi sayesinde kullanıcılar alım-satım esnasında daha az komisyon ödeyebiliyor. Böylece kripto piyasasında işlem yapan kişiler daha fazla kâr etme imkânı kazanıyor. Siz de Binance TR referans kodu JV65MHVQ ile işlemlerinizde daha az komisyon ödeyebilirsiniz. Bunun ardından kendi referans kodunuzu oluşturarak sizin kodunuzla işlem yapan kişilerin ödediği işlem ücretlerinin %20’sine kadar kazanmanız da mümkün. Bu %20’lik payın yarısına kadar olan kısmı referansınızla paylaşabiliyorsunuz da. Bütün bu süreç, Binance borsasına daha fazla üyenin kaydolmasını sağlıyor. Kısacası sistem sayesinde hem üye sayısı artan site, hem komisyon kazanan referans sahibi, hem de az komisyon ödeyen yeni üye kazanıyor. Dilerseniz gelin bütün bu özellikleri detaylı bir şekilde inceleyip sık sorulan sorularınızı cevaplayalım. 

👉 Binance

Üye olmak

➡️ Referans Kimliği

JV65MHVQ

💰 Bonus

% 30 Ücret İndirimi

Binance TR Referans Kodu: JV65MHVQ

Öncelikle Binance’e kaydolurken kullanmanız gereken kodun JV65MHVQ olduğunu belirtelim. Bu kodu aşağıda adım adım anlattığımız gibi kullanırsanız daha az işlem ücreti ödersiniz. BNB ile ödediğiniz komisyonlarda ise %25 indirim kazanabilirsiniz. Böylece Binance’te yaptığınız işlemlerde bir nebze daha az para ödersiniz. 

Eğer Binance’e ilk defa kaydoluyorsanız kayıt işleminizi bu linkten yapmanız, referans kodunu kullanmanız için yeterli olacaktır. Dilerseniz de JV65MHVQ kodunu kayıt esnasında girerek hesabınızı bu kodla kaydedebilirsiniz. Kaydolurken ilgili kısma kodu girerek bilgilerinizi tamamlamanız referans kodundan yararlanmanız için yeterli olacaktır. İsterseniz kodu nasıl kullanabileceğinizi adım adım anlatalım:

 1. Bu linkten Binance’e kaydolma sayfasını açın
 2. İstediğiniz kaydolma seçeneğine tıklayın
 3. Gerekli bilgileri doldurun
 4. Hesabınızı oluşturun

Bu işlemi tamamlamanızın ardından hesabınız %25’lik BNB indirimiyle açılacaktır. Yani bu linkten açtığınız hesapta ödeyeceğiniz komisyon miktarı daha az olacaktır.

Halihazırda bir Binance hesabına sahipseniz maalesef hesabınıza sonradan bir referans kodu eklemeniz mümkün değil. Fakat kendi referans kodunuzu oluşturarak hem gelir elde edebilir, hem de arkadaşlarınızın daha az komisyon ödemesini sağlayabilirsiniz. Gelin bu işlemi nasıl yapacağınızı da paylaşalım sizlerle.

Binance Referans Kodu

Binance Referans Kodu Ekleme 

Eğer borsaya yeni kaydolan biriyseniz kayıt esnasında JV65MHVQ kodunu girerek siteye kaydolmanız referans eklemeniz için yeterli olacaktır. Fakat zaten var olan hesabınıza sonradan bir referans kodu ekleyemiyorsunuz. 

Bir Binance kullanıcısı olarak kendi referans kodunuzu oluşturup bunu yeni üyelerle paylaşmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça kolay. 

 1. Öncelikle hesabınıza giriş yapıp Binance’in ana sayfasına girmelisiniz. 
 2. Bunun ardından profil ikonuna tıklayıp “Referans” sekmesini açmalısınız.
 3. “Standart Referans” kısmına girerek referans kodunuzu oluşturun.
 4. İsterseniz birden fazla, farklı oranlara sahip referans kodu oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz referans kodlarıyla kaydolan kullanıcıların işlem ücretlerinin %20’si geri kazandırılıyor. Referans kodunuzun ayarından bu %20’nin nasıl paylaştırılacağını seçebilirsiniz. %20’yi seçerseniz ödülün tamamı sizin olacaktır, fakat insanları referans kodunuzla kaydolmaya ikna etmeniz zorlaşır. Eğer %10-%10’luk bir oranla referans kodunuzu açarsanız daha fazla kişiyi referans kodunuzla Binance’e kaydolmaya ikna edebilirsiniz. 

Binance Referans Kodu Nerede?

Binance referans kodunu arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız fakat bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız endişelenmenize gerek yok. Birkaç kısa adımla kendi Binance referansınızı bulabilir ve yeni üyelerle paylaşabilirsiniz. Kodu bulmaya tıpkı az önceki başlıkta belirttiğimiz gibi öncelikle hesabınıza giriş yaparak başlıyorsunuz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise “Referans” sekmesine erişmelisiniz. Bu sekme sayesinde referans kodunuzu görebilir, isterseniz de yeni bir referans kodu oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz referans kodlarını ister QR kod olarak, ister kayıt linki olarak, isterseni de sadece kod olarak paylaşmanız mümkün. Bunu alternatif kodlarınızla yapmak isterseniz “Referans Ayarları”na tıklayarak varsayılan kodunuzu değiştirebilirsiniz. Sonrasında ise yapmanız gereken tek şey kodu istediğiniz formatta paylaşarak Binance’e yeni üyeler çekmek.

Binance Referans Kodu Ne İşe Yarar?

Binance gibi büyük borsalar için referans programları çok önemlidir. Zira, bu programlar hem borsaya, hem de kullanıcılara büyük faydalar sağlar. Bu durum Binance’te de aynı bu şekilde işler. Referans kodu programı sayesinde hem borsa, hem mevcut kullanıcılar hem de yeni kullanıcılar kâr elde eder.

Öncelikle referans kodu programı sayesinde mevcut üyeler borsaya yeni üyeler davet ettiği için borsaya daha fazla kullanıcı üye olur. Bu sayede Binance daha fazla işlem ücreti kazanır. Borsa, kârını artırabilmek için referans kodu paylaşanlara da işlem ücretlerinden bir pay verir.

İşlem ücretlerinden verilen bu pay ise referans kodu sahibinin isteğine göre paylaştırılır. Referans kodu sahibi, kendi koduyla kaydolan kişilerin verdiği komisyonun %20’sini kazanabilir.

Borsaya ilk kez kaydolan kullanıcılar ise referans kodu kullanımı sayesinde daha az işlem ücreti ödeme şansı yakalar. 

Binance referans kodu, bu sayede hem borsaya hem de kullanıcılara büyük faydalar sağlar. Siz de ister eski bir üye olun, isterseniz yeni bir üye olun bu özelliği kullanarak faydalarından yararlanabilirsiniz.

Binance Referans Kodu Nasıl Alınır?

Binance borsasında kendi referans kodunuzu almak oldukça kolay. Referans kodu almanın yanı sıra yeni referans kodları oluşturup bu kodların ödül oranını değiştirebilmeniz bile mümkün. Bunu yapmak için de yazımızın önceki kısmında anlattığımız adımları uygulamalısınız. 

Yani hesabınıza giriş yapmanızın ardından “Referans” kısmına girmeli, sonrasında ise istediğiniz referans kodunu istediğiniz formatta kopyalamalısınız. Referansınızı diğer kullanıcılarla QR kod yoluyla, direkt olarak kodu atarak, veya referans kodunuzu içeren bir kaydolma linki atarak paylaşabilirsiniz.

Binance Referans Kodu İle Nasıl Para Kazanılır?

Binance’teki referans kodunuzla para kazanmak istiyorsanız öncelikle bir referans kodu oluşturup bu kodla mümkün olduğunca fazla kişinin kaydolmasını sağlamalısınız. Bunu yapabilmek için de referans kodunuzu cazip bir geri ödeme verecek şekilde, yani %10-%10’luk bir oranla ayarlamanız gerekir. İlk bakışta geri alacağınız paranın yarısını kaydolan kişiye vermek biraz fazla gelebilir, fakat mümkün olduğunca fazla kişiyi kaydetmeniz gerektiğini unutmamak lazım. Sonuçta referans programı ile çağırabileceğiniz kişilerin bir sınırı yok. Bu sebeple kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyip referans kodunuzda kaydolana da iyi bir pay bırakmanız gerekir. 

Bu aşamadan sonra ise referans kodunuzu bloglarda, forumlarda paylaşarak, arkadaşlarınıza atarak yaymaya çalışmalısınız. Referans kodunuz yayıldıkça ve sizin kodunuzla kaydolan daha fazla kişi işlem yaptıkça komisyon kazanacaksınız. 

Diyelim ki sizin %10-%10’luk kodunuzla kaydolan biri, yaptığı işlemlerde toplamda 100 dolarlık komisyon ödedi. Bu durumda hem işlemi yapan kişi, hem de siz 10’ar dolar kazanacaksınız. Oranı nasıl ayarladığınıza bağlı olarak kazandığınız para miktarı değişiyor tabii.

Eğer önceden ayarladığınız bir Binance referans kodu ile üye çekmekte zorlanıyorsanız endişelenmenize gerek yok çünkü 20’ye kadar sayıda kod oluşturabiliyorsunuz. Sonradan oluşturduğunuz kodları daha cazip bir oranla ayarlayarak daha fazla kullanıcı çekmeyi deneyebilirsiniz.

Kodunuzu diğer insanlarla paylaşırken onlara bu kodu kullanmak için bir sebep sunmayı unutmayın. Kodunuz mümkün olduğunca yayılmalı, aynı zamanda bu kodu gören insanlar neden onunla kaydolacağını da anlamalı. Bu iki koşulu sağlayabilirseniz “Binance referans kodu ne işe yarar?” sorusunun cevabını uygulamalı olarak alabilirsiniz.

Binance Nedir?

Binance, dünyanın en büyük hacimli kripto para borsasıdır. Bu borsada Bitcoin, Ethereum gibi yüzlerce kripto para birimini alıp satabilir, kripto para piyasasında vadeli işlemler yapabilir, Kazan özelliği sayesinde birçok farklı şekilde anaparanızı çoğaltabilirsiniz. 2017 yılında piyasaya çıkan Binance, kapsamına her geçen gün yeni kripto para birimleri ve özellikler eklemeye devam ediyor. Devasa spot kripto para havuzunun yanında margin trading, NFT, staking gibi sayısız çeşitli özelliğe sahip olan borsa, bu sayede üye sayısını ve hacmini de artırıyor. Binance, kripto para sektörüyle paralel olarak büyümeyi ve daha fazla üyeye hizmet vermeyi istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. 

Binance ile Binance TR’nin Farkı Nedir?

Binance’in global borsasıyla TRBinance, aynı merkeze sahip olmalarına rağmen farklı borsalardır. 

Bu iki sitede bulunan hesaplarınızı birbirine bağlayabilirsiniz, fakat farklı cüzdanlara sahip olursunuz, farklı tahtalarda işlem yaparsınız. 

Bu borsalarda kullanılan referans kodları da hâliyle farklı oluyor tabii. Binance’in referans kodlarını sadece Binance’te, TRBinance’in referans kodlarını ise sadece TRBinance’te kullanabiliyorsunuz. Bu yüzden kodu kullanırken nereye kaydolduğunuza dikkat etmeniz gerekir. JV65MHVQ kodunu Binance TR’ye kaydolurken kullanarak komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz. Fakat aynı kod Binance’in ana global borsasında çalışmayacaktır.

Türkiye’den daha rahat para yükleyip çekebilmek için TRBinance’i kullanabilirsiniz, fakat Binance’in orijinal versiyonunda daha çeşitli kripto paralarla işlem yapmanız mümkün. TRBinance’in bir özelliği ise TL bazında işlem yapabilme rahatlığı. Kısacası tamamen Türkiye bazlı işlem yapmak istiyorsanız, Türk Lirası kullanmak istiyorsanız, daha az kripto para çeşitliliğiyle bir probleminiz yoksa Binance TR kullanabilirsiniz. Eğer dolar bazlı işlem yapmak daha rahat geliyorsa, daha fazla özellik ve kripto para birimi istiyorsanız işlemlerinizi global Binance borsasında gerçekleştirmeniz gerekir.

Biz genelde Binance’in global borsasının tercih edildiğini söyleyelim, kararı ise size bırakalım. Kendi rahatlığınıza ve hedeflerinize uygun borsayı seçerek istediğiniz yerde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Kullanıcıların aklında Binance’e kaydolmadan önce platformun özellikleri, referans kodlarının işlevi, Binance TR referans kodu hakkında birçok farklı soru bulunuyor. Bu sorulardan bazılarını aşağıda detaylı bir şekilde cevapladık.

 • 🇹🇷 Binance referans kodu ekleme mümkün müdür?
 • 💰 Binance Kazan nedir?
 • 🪙 BNB ile komisyon ödemenin farkı nedir? BNB komisyon indirimi ne demek?
 • 👨 Binance referans koduyla en çok ne kadar para kazanıldı?
 • ⭐ Binance komisyonlarını düşürmenin başka bir yolu var mı?

Join Now